» Nasza oferta 
» O nas 
» Warunki przyjęcia psa 
» Cennik i rezerwacja 
» Galeria hotelu 
» Szkolenie psów 
» In Memoriam 
» Kontakt 

 
 » none  » Jak przygotować psa na pobyt w hotelu

Zbliża się czas długo oczekiwanego wyjazdu na wakacje. Wielu z Państwa zastanawia się, co zrobić ze swoim pupilem, czy wziąć ze sobą, oddać pod opiekę znajomym lub rodzinie a może zaufać fachowej opiece w hotelu dla psów. Najlepszym wyjściem byłoby zabrać psiaka na wczasy, ale nie zawsze jest to możliwe, rodzina lub przyjaciele - to drugie rozsądne wyjście pod warunkiem, że znajdą dużo cierpliwości i czasu dla Waszego czworonoga. Wybierając opiekę w naszym hotelu, Wasz ukochany pupil, ten nawet najbardziej wymagający, ma zapewnioną opiekę całodobową, dużo spacerów, zabawy, troskliwości oraz cierpliwości. Ma również możliwość przebywania wśród przyjaznych psów, zabaw z nimi i gonitw, których być może nie ma na codzień.


Warto na kilka miesięcy lub tygodni zarezerwować termin i pomału zacząć przygotowywać siebie i psa.


  


Jak przygotować psa na dłuższy pobyt w hotelu? 1. Wizyta adaptacyjna z psem - pozwoli Państwu i nam wzajemnie się poznać, pies obwącha wszystkie kąty, pójdzie z nami na wspólny spacer, zacznie miło kojarzyć miejsce i kolejny jego przyjazd nie będzie już stresujący, łatwiej zaadoptuje się i zniesie rozłąkę.

 2. Warto przygotować dla psa jego ulubione zabawki, gryzaki, piłeczki itd. na punkcie których jest "zakręcony" i które będą mu się kojarzyły z jego domem.

 3. Pamiętajcie Państwo o posłaniu dla psa - nie pranym, aby zapach domu był zachowany, jak się posłanko wybrudzi a pies będzie się dobrze u nas czuł - sami wypierzemy :-) 

 4. Warto nauczyć psa spać i odpoczywać w tzw. kennelu domowym lub klatce, która jest jego azylem. Psy w chwili niepokoju lub strachu lubią chować się w zacisznym miejscu. Taki kennel domowy jest wówczas dla niego poczuciem bezpieczeństwa. Jeżeli Wasz psiak ma taki kennel, proszę go zabrać ze sobą.

 5. Zabawka do zagryzienia - to może być pluszak lub każda inna rzecz, którą pies może "zagryźć", rozgryźć i zniszczyć - w  chwili stresu lepsze to, niż nasze buty lub noga od kuchennego stołu ;-)

 6. Jeżeli psiak jest "emocjonalnie" związany ze swoimi miskami na wodę i jedzenie, proszę je do nas przywieść.

 7. Pies źle znosi zmianę diety, dlatego jego karmę należy przywieść do hotelu, jeżeli pies jest na gotowanym jedzeniu lub na BARFie, wystarczy przywieść nam świeże składniki, resztę sami przyrządzimy ściśle wg Państwa wytycznych.

 8. Warto psa "podrzucać" na godzinkę lub dwie znajomym, sąsiadom, aby pies był przyzwyczajony do pozostawiania w różnych miejscach. Można to zrobić również w naszym hotelu.

 9. Jeżeli pies pozostawiony sam np.  w zamkniętym pokoju ujada, szczeka, piszczy - zacznijcie Państwo uczyć psa cichego pozostawania, poprzez "nagradzanie ciszy". 

 10. Nie żegnajcie się z psem wylewnie, właściwie lepiej wcale się z nim nie żegnać, tylko po prostu wyjść jak gdyby nigdy nic z hasłem np: "pilnuj" lub "zostań". Z czasem samo słowo wystarczy do tego, aby pies wiedział że jego pan wychodzi ale wróci i nie ma co się martwić. Psy doskonale wyczuwają nasze emocje i Państwa smutek, zdenerwowanie lub płacz źle zniesie i będzie bardzo mocno przeżywał.

 11. W miarę możliwości, psa warto przywieść do hotelu w pojedynkę a nie całą rodziną, ponieważ pies może to źle zrozumieć. Cała rodzina w komplecie - dla psa wyraźny sygnał, że on również jedzie z Wami. Poza tym dzieci nie potrafią utrzymać emocji w ryzach, równie mocno przeżywają rozłokę co pies a nawet bardziej - to spowoduje u psa kolejny stres nie mówiąc o dzieciach. Ale już na odbiór psa z hotelu, mile będzie przyjechać "całą bandą" - Wasz psiak się ucieszy :-) Wasze dzieci też :-)

 12. Idąc dalej w temacie dzieci, przygotujcie wcześniej swoje pociechy na rozłąkę z psem, spokojnie wytłumaczcie na czym polega opieka w hotelu dla psów i że jak wrócicie, pupil będzie bardzo szczęśliwy.

 13. Jak już Państwo będziecie na wakacjach a Wasz pies u nas - nie denerwujcie się na zapas tylko wypoczywajcie i dobrze się bawcie. Gdyby coś się miało stać- na pewno byśmy się z Państwem skontaktowali. Oczywiście e-maile, sms-y czy telefon mile widziane.

 14. Dobry humor, radość i zadowolenie - uszczęśliwy Waszego psa, dlatego starajcie się w sobie wyćwiczyć same dobre emocje. Wszystkim nam i naszym psom tylko wyjdzie na dobre :-)


 


Z naszego doświadczenia wiemy, że najbardziej przeżywa właściciel psa, w czasie gdy on sam nieźle się u nas bawi. Oczywiście jest to całkiem zrozumiałe. 


Pies psu nie równy - o ile jeden przyjedzie do nas i od pierwszej chwili rozgości się uważając nasz dom za swój, o tyle inny może przez dwa dni szukać swojego miejsca i tęsknić, nie jeść. Jeżeli mają Państwo wątpliwości czy Wasz pupil będzie w stanie zostać w obcym miejscu przez tak długi okres, spróbujcie przywieść go na kilka godzin lub jeden dzień. Gdy okaże się, że ma bardzo silny lęk separacyjny, że nie jest w stanie złapać z nami kontaktu lub wykazuje inne negatywne emocje - odradzimy Państwu pozostawienie psa w hotelu. 

AKTUALNOŚCI: Prosimy o za..

AKTUALNOŚCI:

Prosimy o zapoznanie się z artykułem na temat przygotowania siebie i swojego pupila na pobyt w hotelu w Hubalowej Ostoi. Kliknij w link: JAK PRZYGOTWAĆ PSA NA POBYT W NASZYM HOTELU

..zobacz więcej   

1. Zapraszam na wiosenne k..

1. Zapraszam na wiosenne kursy posłuszeństwa psa. Zajęcia prowadzone indywidualnie lub w niewielkich grupach od poniedziałku do soboty w dogodnych godzinach.

2. Treningi z tropienia sportowego (pod egzaminy i zawody IPG, FPr i IPG-FH)

Zapisy mailowe: hubalowa.ostoja@wp.pl

 

2. Jak przygotować i w co wyposażyć siebie i psa na zajęcia szkoleniowe - zapraszam do przeczytania artykułu. Kliknij w link: PRZEWODNIK + PIES JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

..zobacz więcej           © Szkolenie i Hotel dla Psów "Hubalowa Ostoja" | © 2005-2015
Utworzono w systemie strony internetowe EntroCMS