» Nasza oferta 
» O nas 
» Warunki przyjęcia psa 
» Cennik i rezerwacja 
» Galeria hotelu 
» Szkolenie psów 
» In Memoriam 
» Kontakt 


 
Szkolenie psów
Szkolenie Psów


O mnie
Bogumiła Kalinowska - Ilków, z wykształcenia technik administracji i hodowli koni, z zamiłowania certyfikowany opiekun zwierząt towarzyszących i szkoleniowiec czyli po prostu "psiara".


  Przede wszystkim, jestem praktykiem, gdzie na psach o różnorodnym charakterze, poznałam specyfikę pracy z najlepszym przyjacielem na świecie. Do szkolenia nie podchodzę schematycznie, staram się wejść w psi umysł i dostosować pracę pod jego możliwości.

 Z psami pracuję od kilku lat, wiedzę i doświadczenie zdobywałam na różnorodnych szkoleniach, seminariach i warsztatach treningowych prowadzonych przez czołowych i uznanych trenerów w Polsce, Czechach i Niemczech, poznając różne metody pracy z psem. 

Dlaczego warto wybrać szkolenie swojego psa właśnie u mnie? Ponieważ wciąż rozwijam swoją wiedzę, jestem w stałym kontakcie z doświadczonymi zawodnikami, szkoleniowcami i pozorantami kynologicznymi, jeżdżąc na treningi z nimi i stosując teorię w praktyce, szkoląc własne psy oraz startując z nimi w egzaminach i zawodach organizowanych przez Związek Kynologiczny w Polsce i Czechach, dzięki czemu jestem na bieżąco z różnymi metodami szkoleniowymi i jestem w stanie do każdego psa dobrać odpowiednią metodę szkoleniową, gdyż każdy pies jest inny.

Moim pierwszym psem którego szkoliłam, był owczarek niemiecki Snajper, następnym owczarkiem był Hubal z którym stawiałam pierwsze kroki na egzaminach posłuszeństwa, ale dopiero sunia malinois Gaja (z hodowli ARABESCA Argilla Rossa), otworzyła przede mną świat sportów kynologicznych. Trenujemy razem IPO i startujemy w zawodach tropieniowych oraz obedience. Niedawno dołączył do nas szczeniak malinois DRAGON, który jest szkolony i przygotowywany do zawodów IPO. 


Nasze małe sukcesy szkoleniowe i sportowe:


DEMON Dobrzyków (Hubal)
- o
wczarek niemiecki
- 2013 rok, Opole: egzamin PT1 -
ocena doskonała, 1 miejsce

ARABESCA Argilla Rossa (Gaja) - owczarek belgijski malinois
- 2015 rok, ZKO Otice (Czechy): egzamin BH: ocena dobra;
- 2015 rok, ZKO Krnov (Czechy): egzamin FPr1: ocena bardzo dobra;
- 2015 rok, I zawody w tropieniu sportowym o Puchar Lajkonika w Krakowie,  kategoria FPr2, ocena bardzo dobra, 1 miejsce;
- 2016 rok, II zawody w tropieniu sportowym o Puchar Lajkonika w Krakowie, kategoria FPr3: ocena dobra,
3 miejsce;
- 2016 rok, I zawody treningowe o Puchar Piotrusia Pana Neverland Obi- Cup, kategoria Obedience 0, ocena doskonała, 1 miejsce
- 2016 rok, Pucharowe Zawody Obedience we Wrocławiu, kategoria "0", ocena doskonała, 89,5 pkt/100
- 2017 rok, Mistrzostwa Opola Obedience, klasa 1, ocena bardzo dobra, 227,5pkt/320
- 2017 rok, II Zawody treningowe Obedience OBI CUP Neverland, klasa 1, ocena doskonała,
230 pkt/320 - 3 miejsce

- 2017 rok, Grand Prix Opola Mistrzostwa Polski ON IPO-FH (tropienie sportowe), kat. FPr3, ocena doskonała - 1 miejsce 

- 2018 rok, Podwójne Zawody Obedience o Puchar Karolinki w Opolu, klasa 1, ocena bardzo dobra 245,5 pkt/320 

- 2018 rok, I Zielonogórskie Zawody w Tropieniu Sportowym w Kalsku, kat. IPO-FH, 105pkt (1/78-2/27 - ndst) - 3 miejsce na 9 psów

- 2018 rok, ZKO Krnov-Chomyz (Czechy) - egzamin Spr1 (obrona sportowa): 80 pkt, ocena dobra

 Fot: Argilla Rossa, zdjęcie wykonane podczas zawodów tropieniowych w Krakowie w 2015 roku.


Dla kogo szkolenie i po co?:


  Na szkolenie zapraszam właścicieli czworonogów, chcących poznać metody pracy z psem, mających problemy z okiełznaniem temperamentu swojego pupila, zorganizować swojemu psu zajęcie, czy też zwyczajnie wychować na grzecznego członka rodziny. Dla bardziej zaawansowanych przewodników - przygotować do zdawania egzaminów lub startów w zawodach organizowanych zgodnie z wytycznymi FCI w Polsce lub w Czechach. 

  Przede wszystkim uczę ludzi - jak prawidłowo komunikować się z psem, motywować i pozytywnie zmęczyć, prawidłowo bawić, wykorzystywać jego naturalne popędy, tak aby zawiązała się silna więź, która jest bardzo istotna w relacjach pomiędzy człowiekiem a psem.
Prowadzę szkolenia zarówno ze szczeniętami jak i dorosłymi psami. Prawdą jest, że wyszkolić można nawet st
arego psa, jednak im skorupka za młodu ... więc gdy pojawi się w domu mała słodka kuleczka, warto zacząć szkolić, wychowywać i socjalizować już od pierwszego dnia, aby w przyszłości ten mały bąbel nie stał się utrapieniem, ale przyjacielem i członkiem rodziny, który zna zasady w domu, miło witał się z gośćmi i nie ciągnął nas na smyczy podczas spacerów.

Dla szczeniąt przeznaczone jest szkolenie "Psie Przedszkole", na którym nauczycie się podstaw pracy i zbudujecie prawidłowe relacje z maluchem, a dla bardziej zaawansowanych i starszych psów, szkolenie tzw. "Pies Towarzyszący" oraz treningi z tropienia sportowego, lub przygotowujące Was do zdawania egzaminów z posłuszeństwa (PT, BH, IPO, FPr).
W szkoleniu wykorzystuję naturalne popędy psa: smaczne jedzenie, nagrodę socjalną i popęd łupu.

 

Gdzie i kiedy prowadzone są zajęcia?
Wszystkie zajęcia odbywają się w systemie indywidualnym lub grupowym w godzinach:

  - poniedziałek - piątek: 10.00; 11.00; 16.00 -zajęcia indywidualne

  - sobota: 10.00 - Psie Przedszkole i początkujący

                11.00 - grupa zaawansowana

                12.00 - treningi tematyczne (tropienie sportowe, obedience)

Wszystkie zajęcia odbywają się na placu treningowym w hotelu dla psów w Pogórzu.

Zapisy na zajęcia: e-mail: hubalowa.ostoja@wp.pl, tel.kom. 606 449 836

 

Jak się przygotować i w co wyposażyć siebie i psa na zajęcia - zapraszam do przeczytania artykułu: kliknikj w LINK: PRZEWODNIK I PIES - JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

  

Zapraszam do zapoznania się z ofertą szkoleniową:
 
  

AKTUALNOŚCI: 1. Prosimy o..

AKTUALNOŚCI:

1. Prosimy o zapoznanie się z artykułem na temat przygotowania siebie i swojego pupila na pobyt w hotelu w Hubalowej Ostoi. Kliknij w link: JAK PRZYGOTWAĆ PSA NA POBYT W NASZYM HOTELU

 

2. ⚠️ 1. Terminy zamknięcia Hubalowej Ostoi - w tym czasie nie będzie możliwości przyjmowania psów na hotel oraz nie będzie zajęć szkoleniowych:

➡️23 i 24 października 

➡️01 do 04 listopada

➡️17 i 18 listopada

⚠️ 2. Czas rezerwować miejsca w hotelu na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Ilość miejsc ograniczona. Mamy możliwość przyjęcia jeszcze tylko 4 psów. Pierwszeństwo mają nasi stali klienci, dlatego rezerwacje dla nowych, otwieramy od 7 grudnia. Stałych klientów prosimy o szybką decyzję😎. Będą pobierane zaliczki.

..zobacz więcej   

 1. Zapraszam na jesi..

 1. Zapraszam na jesienne kursy szkolenia psów. Pierwsze zajęcia we wrześniu:
1) Psie Przedszkole
2) Pies Towarzyszący
3) Tropienie sportowe

Zapisy mailowe: hubalowa.ostoja@wp.pl

 

2. Jak przygotować i w co wyposażyć siebie i psa na zajęcia szkoleniowe - zapraszam do przeczytania artykułu. Kliknij w link: PRZEWODNIK + PIES JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ
 

..zobacz więcej           © Szkolenie i Hotel dla Psów "Hubalowa Ostoja" | © 2005-2015
Utworzono w systemie strony internetowe EntroCMS