Trenerka w Centrum Szkolenia Psów:

Bogumiła Kalinowska – Ilków, z wykształcenia jestem technikiem hodowli koni i certyfikowanym opiekunem zwierząt towarzyszących, prywatnie przewodniczką dwóch psów i miłośniczką kotów.

Przez kilka lat startowałam z moją suczką Gają w zawodach kynologicznych (posłuszeństwo i tropienie sportowe) a obecnie z młodszym psem Dragonem jesteśmy zawodnikami drużynowego sportu Flayball.

Jestem członkiem Związku Kynologicznego w Polsce, Klubu Owczarka Belgijskiego oraz Związku Sportu Flayball.

Z psami pracuję od 2010 roku, wiedzę i doświadczenie zdobywając od czołowych trenerów i kynologów z Polski, Niemiec i Czech. Dzięki temu poznałam różne metody pracy z psem. Przez wiele lat byłam również aktywnym członkiem czeskiego klubu kynologicznego ČKS, gdzie zdobyłam praktykę w szkoleniu psów.
Oczywiście nie spoczęłam na laurach i wciąż poszerzam swoje kwalifikacje na specjalnych kursach skierowanych do psich trenerów i behawiorystów, ale moimi prawdziwymi nauczycielami, są psy z którymi mam przyjemność pracować.

Przede wszystkim jestem praktykiem, do szkolenia nie podchodzę schematycznie, staram się wejść w psi umysł i dostosować pracę pod jego możliwości i popędy. Uczę jak poprzez odpowiednie nagradzanie i motywowanie, zbudować z psem więź i zaufanie. Drogą do sukcesu są prawidłowe relacje, czytelna komunikacja oraz wzajemne porozumienie.