Trenerka w Centrum Szkolenia Psów:

Bogumiła Kalinowska – Ilków, z wykształcenia jestem technikiem hodowli koni i certyfikowanym opiekunem zwierząt towarzyszących, prywatnie przewodniczką dwóch psów i miłośniczką kotów.

Przez kilka lat startowałam z moją suczką Gają w zawodach kynologicznych (posłuszeństwo i tropienie sportowe) a obecnie z młodszym psem Dragonem, odkrywamy sport drużynowy Flayball, z nadzieją na rychłe rozpoczęcie startów w zawodach.

Całe moje życie toczy się wokół psów, ponieważ jest to moja wielka miłość i pasja. Ponadto jestem członkiem Polskiego Związku Kynologicznego w Polsce (ZKwP) oraz Klubu Owczarka Belgijskiego (KOB).

Z psami pracuję od 2010 roku, wiedzę i doświadczenie zdobywając na różnorodnych szkoleniach i seminariach, prowadzonych przez czołowych trenerów i kynologów z Polski, Niemiec i Czech. Dzięki temu poznałam różne metody pracy z psem. Przez wiele lat byłam również aktywnym członkiem czeskiego klubu kynologicznego ČKS, gdzie zdobyłam praktykę w szkoleniu psów.
Oczywiście nie spoczęłam na laurach i wciąż poszerzam swoje kwalifikacje na specjalnych kursach skierowanych do psich trenerów i behawiorystów, ale moimi prawdziwymi nauczycielami, są psy z którymi mam przyjemność pracować.

Przede wszystkim jestem praktykiem, do szkolenia nie podchodzę schematycznie, staram się wejść w psi umysł i dostosować pracę pod jego możliwości i popędy. Uczę jak poprzez odpowiednie nagradzanie i motywowanie, zbudować z psem więź i zaufanie. Drogą do sukcesu są prawidłowe relacje, czytelna komunikacja oraz wzajemne porozumienie.

Krzysztof Ilków – właściciel hotelu dla psów, na co dzień związany z branżą filmową a po godzinach Strażak OSP, członek zarządu klubu piłkarskiego i wielki miłośnik psów, od lat odpowiedzialny głównie za ich rozpieszczanie. Dzielnie towarzyszy swojej żonie i ich psom podczas zawodów i egzaminów kynologicznych, wozi w daleko oddalone miejsca seminariów i zawodów nie bacząc na pogodę i niewygody. Kocha wszystkie psy, ale szczególnym sentymentem darzy shar-pei’e.